تاریخ انتشار : یکشنبه 15 آبان 1401 - 19:05
35 بازدید
کد خبر : 204178

دانلود زیرنویس فیلم The Wonderful Country 1959 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Wonderful Country 1959 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Wonderful Country 1959 زیرنویس فیلم کشور شگفت‌انگیز یک فیلم وسترن تکنیکالر محصول ۱۹۵۹ است که بر اساس رمانی به همین نام اثر تام لی در سال ۱۹۵۲ ساخته شده و توسط شرکت تولید DRM اثر رابرت میچام در مکزیک ساخته شده است (با تغییرات اساسی). میچام در کنار جولی لندن نقش

دانلود زیرنویس فیلم The Wonderful Country 1959 زیرنویس فیلم کشور شگفت‌انگیز یک فیلم وسترن تکنیکالر محصول ۱۹۵۹ است که بر اساس رمانی به همین نام اثر تام لی در سال ۱۹۵۲ ساخته شده و توسط شرکت تولید DRM اثر رابرت میچام در مکزیک ساخته شده است (با تغییرات اساسی). میچام در کنار جولی لندن نقش آفرینی می کند. ساچل پیج، پارچ بیسبال، در این فیلم نقش یک سرباز را بازی می‌کند و لیا نقشی کوتاه به عنوان آرایشگر دارد.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم The Wonderful Country 1959 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم The Wonderful Country 1959 در مکزیک، مارتین بردی تپانچه آمریکایی خارج‌شده توسط برادران کاسترو، مارکوس (ویکتور مانوئل مندوزا)، ژنرال، و دون سیپریانو (پدرو آرمنداریز)، فرماندار جدید استخدام می‌شود. در یک سفر کاری به ایالات متحده برای خرید یک واگن محموله تفنگ و مهمات، او با شکستگی پایش در یک حادثه در شهر مرزی تگزاس در پورتو به تاخیر می افتد. او که توسط دکتر استوال (چارلز مک‌گرو) درمان می‌شود، با مهاجر آلمانی، بن استرنر (جان بنر)، که فروشنده تفنگ‌ها است، و برادرزاده بن، لودویگ (چیکو) (مکس اسلاتن) می‌ماند.

فرمانده محلی ارتش ایالات متحده، سرگرد کولتون (گری مریل) از بردی کمک می خواهد تا سیپریانو کاسترو را متقاعد کند تا با سربازان بوفالو کولتون در یک اکسپدیشن علیه آپاچی های متخاصم در مکزیک همکاری کند. در این بین تفنگ هایی که بردی برای کاسترو خریده بود به سرقت رفته است. کاپیتان راکر از تگزاس رنجرز می‌داند که بردی در نوجوانی پس از انتقام قتل پدرش به مکزیک گریخت، بدون اینکه نمی‌دانست مردی که او کشته است یک قانون شکن بوده است. راکر سعی می کند بردی را به عنوان یک رنجر استخدام کند. بردی جذب الن همسر ناراضی کولتون (جولی لندن) می شود. بردی به مردی (چاک رابرسون) شلیک می کند که لودویگ را به قتل رساند و روی او کشید. سپس به مکزیک باز می گردد تا سیپریانو کاسترو را از تفنگ های گم شده مطلع کند.

دانلود زیرنویس فیلم کشور شگفت‌انگیز ۱۹۵۹ سرگرد کولتون و الن برای ملاقات با سیپریانو که توسط تراویس هایت (جک اوکی)، نماینده راه آهنی که توسط آپاچی ها تهدید می شود ترتیب داده شده است، وارد می شوند. الن و بردی رابطه کوتاهی با هم دارند. سیپریانو به برادی می‌گوید که طبق قانون باید بدهی تفنگ‌ها را بپردازد و به او دستور می‌دهد تا برادرش مارکوس را که می‌خواهد خود را فرماندار کند، ترور کند. بردی امتناع می کند و خود را در مکزیک قانون شکن می بیند. هفته‌ها بعد در فرار، گروهبان سواره نظام توبه ساتون (سچل پیج) را پیدا می‌کند و با او به اردوگاه سرگرد کولتون بازمی‌گردد.

زیرنویس فیلم The Wonderful Country 1959 - بلو سابتایتل

زیرنویس The Wonderful Country 1959 کولتون در درگیری با آپاچی ها به شدت زخمی شده است، اما مصمم است با کاپیتان راکر و نیروهای ژنرال کاسترو ملاقات کند. در مسیر آنها تفنگ های دزدیده شده را از یک گروه کوچک آپاچی پس می گیرند، اما کولتون می میرد. تفنگ ها به ژنرال مارکوس بازگردانده می شود، که نشان می دهد سیپریانو نیز مرده است و او اکنون فرماندار است. او که برادی را قاتل خطاب می کند، از آمریکایی ها می خواهد که او را تسلیم کنند و فورا مکزیک را ترک کنند. راکر پیشنهاد می‌کند که به بردی کمک کند تا ثابت کند که تیراندازی در پورتو یک مورد دفاع شخصی بوده است، اگر او به تگزاس بازگردد. بردی تصمیم می گیرد آن را به خطر بیندازد و به سمت ریو گرانده می رود تا با هلن باشد. در نزدیکی رودخانه توسط یک تفنگچی که اغلب با مارکوس دیده می شود، در کمین او قرار می گیرد. بردی او را می کشد اما اسب نر اندلسی او که همراه همیشگی داستان بود کشته می شود. بردی تفنگ، گلوله و سامبررو را کنار اسب می گذارد و به سمت ایالات متحده می رود.

رابرت پریش نزد تام لی رفت و از او پرسید که آیا او می تواند آن را کارگردانی کند. تنها پولی که لیا از این تصویر دریافت کرد، برای نقش آرایشگر بود.

این فیلم در ایالت دورانگو فیلمبرداری شده است. پریش و لیا ابتدا از هنری فوندا و سپس از گریگوری پک خواستند که نقش اصلی را بازی کند. اما، میچم واقعاً می‌خواست این فیلم را بسازد، و بعد از اینکه فوندا و پک نه گفتند، میچام تولید را بر عهده گرفت.

در طول فیلمبرداری در دورانگو، میچام و بدلکارش چاک رابرسون تصمیم گرفتند چند نوشیدنی در یک کانتینای محلی بنوشند. آنها شاهد درگیری شدید دو مکزیکی بودند که در آن یکی یک تپانچه کشید و یک گلوله به صورت دیگری شلیک کرد. مرد مجروح پس از دویدن لحظه ای بیرون، به داخل بار بازگشت و جان خود را از دست داد. این حادثه میچم را چنان تکان داد که او را متقاعد کرد که نوشیدنی خود را به هتل و مجاورت آن ادامه دهد.

زیرنویس فیلم The Wonderful Country 1959 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم کشور شگفت‌انگیز ۱۹۵۹ این فیلم در باکس آفیس و برخی از منتقدان مورد استقبال قرار نگرفت، اما برخی دیگر از منتقدان آن را به زیبایی توسط فیلمبرداران فلوید کراسبی و الکس فیلیپس فیلمبرداری کردند.

نقدی تحسین برانگیز در نیویورک تایمز در ۵ نوامبر ۱۹۵۹ منتشر شد و منتقد هاوارد تامپسون از میچام به عنوان “بازیگران ایده آل” یاد کرد و نوشت: “این فیلم تقریباً از هر نظر یک فیلم برتر و هوشمند است … به زیبایی توسط رابرت پریش ساخته شده است. این محصول Chester Erskine برای کارگردانی و به طرز باشکوهی تداعی کننده محلی است که در آن ساخته شده است.

پس از انتشار، تایم در مورد آن گفت: “اما نتیجه فقط یک شین گریان است. تمام چیزی که واقعاً دراماتیک است خود کشور فوق العاده است” و در مورد عملکرد میچام: “…او مانند یک دانشجوی تبادل آزتک پس از شش ترم در دانشگاه به نظر می رسد. C.C.N.Y.”. “بقیه طرح به اندازه یک گلوله خرخر است.” و وسترنی که پشمالوتر از وحشی است.

زیرنویس The Wonderful Country 1959 - بلو سابتایتل

زیرنویس کشور شگفت‌انگیز ۱۹۵۹ پس از انتشار در سال ۱۹۶۱ در کوبا، خشم ایدئولوژیک را به دلیل “دو راهزن مکزیکی که برادران کاسترو نامیده می شدند” به راه انداخت. همانطور که راجر فریستو می‌گوید، منتقدان اخیر بیشتر از منتقدانی که بیش از پنجاه سال پیش نوشته‌اند، به این فیلم نگاه می‌کنند. دنیس شوارتز در سال ۲۰۰۹ نوشت که این فیلم “یک وسترن فوق العاده غنی است که به طور جاه طلبانه بسیاری از موضوعات آشنا را پوشش می دهد و کار خوبی در توسعه شخصیت اصلی و شخصیت گره خورده او انجام می دهد.”

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.