تاریخ انتشار : دوشنبه 31 مرداد 1401 - 10:57
68 بازدید
کد خبر : 200803

دانلود زیرنویس مستند Hello, Bookstore 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند Hello, Bookstore 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند Hello, Bookstore 2022 در فیلم‌های غیرداستانی زمان‌هایی وجود دارد که جسارت – و جادو – به طرز شگفت‌آوری ساده و آرام از راه می‌رسد. “Hello, Bookstore” مستندی درباره یک کتابفروشی مستقل ارجمند و دوست داشتنی در لنوکس، ماساچوست است. این مکان The Bookstore نام دارد و اولین بار در سال ۱۹۷۳ افتتاح

دانلود زیرنویس مستند Hello, Bookstore 2022 در فیلم‌های غیرداستانی زمان‌هایی وجود دارد که جسارت – و جادو – به طرز شگفت‌آوری ساده و آرام از راه می‌رسد. “Hello, Bookstore” مستندی درباره یک کتابفروشی مستقل ارجمند و دوست داشتنی در لنوکس، ماساچوست است. این مکان The Bookstore نام دارد و اولین بار در سال ۱۹۷۳ افتتاح شد. یک عاشق قد بلند، مشتاق، عجیب و غریب، عاشق داستان ها و کلمات و ادبیات که به طور تشریفاتی به تلفن ها پاسخ می دهد: «سلام، کتابفروشی!» تانن باوم، در اواسط دهه ۷۰، خوش تیپ، با لبخندی ساده و فرهای خاکستری، ظاهر و نگرش یک پروفسور انگلیسی بداخلاق را دارد، اما او مردی متواضع‌تر از آن است – آدمی پررونق. کتاب دوست بدون تظاهر، کسی که با خوشحالی روزهایش را با قفسه های جوراب ساق بلند می گذراند، فاکتورهایی را که باید سال ها پیش دیجیتالی می کرد، بررسی می کند و با مشتریانش گپ می زند، که اغلب به معنای تلاش برای اتصال هر یک از آنها به کتاب عالی است.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس مستند Hello, Bookstore 2022 - بلو سابتایتل

زیرنویس مستند Hello, Bookstore 2022 کتابفروشی‌های مستقل اغلب مکان‌هایی برای گوشه‌ها و گوشه‌های فریبنده هستند، اما کتاب‌فروشی یک اتاقک بزرگ و نسبتاً ساده است که مانند یک مستطیل شیک و زیبا، با سقف حلبی کرم رنگ، لامپ‌های گلوب آویزان، یک جفت پنکه سقفی برنزی چیده شده است. و هر طرف اتاق مملو از کتاب بود، به علاوه پوستر گاه به گاه شخصی مثل کافکا. در یک منطقه محصور در یک طرف، حتی یک بار شراب به نام Get Lit وجود دارد (Tannenbaum: “شعار ما این است که شما نمی توانید تمام روز را بنوشید مگر اینکه صبح شروع کنید”). مکان به گونه‌ای سازمان‌دهی شده است که معقول است، اما به اندازه کافی تصادفی – قفسه‌ای با علامت «سفر و ماجراجویی» درست در کنار قفسه‌ای با علامت «شکسپیر» قرار دارد که کلمه «تئاتر» تقریباً به‌عنوان یک فکر بعدی الصاق شده است – که ما دست انسان را احساس می‌کنیم. در محل کار در هر انتخابی، هر کتابی که به نمایش گذاشته شده است. هر اینچ از فروشگاه یک عمل مراقبت است.

«Hello, Bookstore» درباره زمزمه‌های جوشان کتاب‌فروشی است، مکانی دنج و جمعی و ریشه در ارتباط جمعی Tannenbaum با ساکنان Lenox دارد. این فیلم همچنین در مورد چالش های مالی است که این مکان باید تحمل کند، به خصوص در طول همه گیری. ممکن است فرض کنید که مستندی مانند این، در نمایش حال و هوای درونی یک کتابفروشی مستقل ارزشمند، از آن برای بیان داستان بزرگتر کتابفروشی های مستقل در آمریکا استفاده می کند: زیبایی و ارزش آنها، مبارزه آنها در عصر شرکتی شدن. به نوعی، فیلم به همه آن چیزها ضربه می زند.

با این حال، «سلام، کتابفروشی» به کارگردانی، عکاسی و تدوین مشترک A.B. Zax، جزییات دقیق یا ترسیم تصویر بزرگ تاریخی را ارائه نمی دهد. این فیلم که ۸۶ دقیقه طول می کشد، یک بار هم فروشگاه را ترک نمی کند. این به معنای واقعی کلمه از ما می‌خواهد که در آنجا با تاننباوم و کتاب‌هایش و مشتریانش و زندگی عجیب و غریبش در آنجا بنشینیم. مردم برای مرور به کتابفروشی های مستقل می روند و «سلام، کتابفروشی» نسخه مستند یک مرور عالی است. فیلم با اوقات فراغت گاه به گاه خوشمزه، و برخی موسیقی‌های خلق‌وخوی انتخابی (گیتار کلاسیک، پیانو جاز، سوئیت‌های پیانوی گریگ)، قفسه‌های داستانی را که روایت می‌کند، مرور می‌کند، و یک یا دو صفحه از پس‌زمینه را مرور می‌کند، که توسط طراحی جلد یک حکایت فریبنده شده است. اینجا، یک سلبریتی آنجاست، سپس به قفسه بعدی سرگردان می شود و به ندرت خود را متعهد به خرید عمده می کند.

زیرنویس مستند Hello, Bookstore 2022 - بلو سابتایتل

زیرنویس Hello, Bookstore 2022 با این حال، در پایان، ممکن است چیزی را احساس کنید که بسیار متحرک و تقریباً متعالی است. «سلام، کتابفروشی» به مجموعه‌ای از مستندهای کوچک اما رو به رشد می‌پیوندد، مانند «گیتارهای خیابان کارمین» و «تایپ‌نویس کالیفرنیا»، که غرق در رمز و راز محو فرهنگ آنالوگ و عشق خارق‌العاده‌ای هستند که بسیاری هنوز به آن احساس می‌کنند. شما می توانید این فیلم ها را نوستالژیک بنامید، و مطمئناً همین هستند، اما نوستالژی آنها به این ختم نمی شود که «آیا این چیز عالی نبود؟» “سلام، کتابفروشی” درود بر ویژگی های مقدس هنر است که در زندگی روزمره وجود دارد.

تاننبام با عصبانیت می‌گوید: «هر روز مانند کریسمس است. آنها هدیه هستند در طول فیلم، او قطعاتی از برخی از نویسندگان مورد علاقه‌اش، از جمله کتاب‌های فلسفی کودکان مانند «هیگلدی پیگلدی پاپ» موریس سنداک را می‌خواند. این واقعیت که ما احتمالاً نمی‌دانیم او چه می‌خواند – ممکن است رابرت فراست، ویلا کاتر، فیلیپ راث، ادنا سنت وینسنت میلی یا گوستاو فلوبر باشد – به نوعی نکته اصلی است. به شکلی خنده‌دار، او همه آنها را شبیه کتاب‌های فلسفی کودکانه می‌سازد، و این کشف با چشمان درشت را در دل بسیاری از شعرها و داستان‌های ادبی به تصویر می‌کشد. ما می بینیم که چگونه نوشتن عالی، مانند خود کتابفروشی، پیوندهایی را در جهان لذت تخیلی ایجاد می کند.

زندگی خود تاننبام مانند داستان دیگری است، چه او به ما می‌گوید: «من با سایمون و شوستر اعتباری ندارم، زیرا پول زیادی به آن‌ها بدهکارم»، یا اشاره می‌کند که چگونه همسرش پس از ۱۱ سال درگذشت، و او را مجبور به بزرگ‌کردن کرد. دو دخترش، شاونی و سوفی، از سن ۷ و ۳ سالگی (ما آنها را به عنوان بزرگسالان می‌بینیم، درست زمانی که شاونی اولین نوه‌اش را باردار است)، یا توصیف می‌کند که چگونه در نیروی دریایی بود وقتی یکی از ملوانان او را به هنری میلر تبدیل کرد. نورمن میلر، و جک کرواک، و هنری میلر او را به آنائیس نین رساندند، و آنایس نین او را به گاتهام بوک مارت، کتابفروشی افسانه‌ای در مرکز شهر منهتن، سالن ادبی که در آن زمان تنها فروشگاه در آمریکا بود. که کتاب‌های او را فروخت، به همین دلیل بود که در آنجا شغلی پیدا کرد و مأموریت خود را پیدا کرد، یا به یاد می‌آورد که چگونه یک نوازنده جوان به نام پتی اسمیت به فروشگاه می‌آمد و با او در مورد رمبو صحبت می‌کرد.

زیرنویس Hello, Bookstore 2022 - بلو سابتایتل

برخی از فیلم در طول همه گیری همه گیر فیلمبرداری شده است، و نکاتی وجود دارد که Tannenbaum نسبت به آمدن کسی به فروشگاه کاملاً سختگیر است، حتی اگر هنوز از نظر فنی باز است. او اساساً غذای بیرون بری را به کتابفروشی ارائه می دهد. در طول این مدت، او تقریباً به همان تعداد کتاب در هفته می فروشد که قبلاً در یک روز، و این کار را به خطر می اندازد. آیا می تواند زنده بماند؟

فیلم این آسیب کارآفرینی را با کم‌بازی کردن آن به تصویر می‌کشد و آن را تقریباً در پس‌زمینه نگه می‌دارد تا زمانی که سرش را بالا ببرد. Tannenbaum تصمیم می گیرد کمپین GoFundMe را راه اندازی کند و با توجه به پوشش رسانه های محلی، تمام پولی را که برای باز ماندن نیاز دارد تنها در ۲۳ ساعت جمع آوری می کند. خیلی زود، او ۶۰۰۰۰ دلار اضافی جمع آوری کرده است. این یک پایان خوش است که تاننباوم را به شوخی الهام می بخشد تا خود را با جورج بیلی، قهرمان «این یک زندگی شگفت انگیز» مقایسه کند. اما مقایسه بسیار مهم است. جورج بیلی توسط جامعه خانه نشین خود نجات یافت زیرا همه آنها به او وفاداری داشتند، همه به این دلیل که او چنین وفاداری به آنها داشت. چیزی مشابه در «سلام، کتابفروشی» اتفاق می افتد، که واقعاً فیلمی است درباره اینکه چگونه یک کتابفروشی فریبنده آرام، وقتی که با عشق واقعی توسط شخصی مانند متیو تاننبام کنار هم قرار می گیرد، مردم را با پیوند دادن همه آنها به داستان بزرگ زندگی به یکدیگر متصل می کند. است.

 

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.