تاریخ انتشار : شنبه 2 مهر 1401 - 11:52
73 بازدید
کد خبر : 202170

دانلود زیرنویس فیلم Red Sonja 1985 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Red Sonja 1985 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Red Sonja 1985 سونجا قرمز یک فیلم شمشیر و جادویی حماسی آمریکایی محصول ۱۹۸۵ به کارگردانی ریچارد فلیشر و نویسندگی کلایو اکستون و جورج مک‌دونالد فریزر است. این بر اساس شخصیت خلق شده توسط رابرت ای. هاوارد، رد سونیا از روگاتینو، است که همچنین الهام بخش شخصیت کتاب کمیک به همین نام

دانلود زیرنویس فیلم Red Sonja 1985 سونجا قرمز یک فیلم شمشیر و جادویی حماسی آمریکایی محصول ۱۹۸۵ به کارگردانی ریچارد فلیشر و نویسندگی کلایو اکستون و جورج مک‌دونالد فریزر است. این بر اساس شخصیت خلق شده توسط رابرت ای. هاوارد، رد سونیا از روگاتینو، است که همچنین الهام بخش شخصیت کتاب کمیک به همین نام است. این فیلم بریژیت نیلسن را به عنوان شخصیت اصلی معرفی می‌کند و ساندال برگمن، پل اسمیت، رونالد لیسی و آرنولد شوارتزنگر در نقش‌های فرعی بازی می‌کنند.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Red Sonja 1985 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Red Sonja 1985 سونجا، زنی جوان و مو قرمز، توسط سربازان ملکه گدرن، مستبدی که پدر و مادر و برادر سونجا را پس از رد پیشبردهای جنسی ملکه و زخمی شدن صورتش به قتل رساند، مورد تجاوز قرار گرفته و مرده رها می شود. الهه سرخ اسکاتاچ که به فریاد او برای انتقام پاسخ می دهد، به او ظاهر می شود و به او قدرت، استقامت، چابکی و مهارت های مبارزه می بخشد، به شرطی که هرگز با مردی دروغ نگوید، مگر اینکه مرد او را در نبرد منصفانه شکست دهد. او زیر نظر یک استاد شمشیر به نام “استاد بزرگ” تمرین می کند و به همه مردان غیر از او بی اعتماد است. در معبدی در نزدیکی، وارنا، خواهر سونجا، عضوی از گروه کشیش هایی است که در حال آماده شدن برای بیرون راندن یک یادگار نورانی عرفانی، طلسم، است که جهان و همه موجودات زنده را خلق کرده است. طلسم فقط توسط زنان قابل استفاده و لمس است – مردان در صورت لمس آن ناپدید می شوند – و برای کنترل آن بسیار قدرتمند شده است. با این حال، ارتش گدرن و دستیارش، ایکول، مداخله می‌کنند و بسیاری از کشیش‌ها و دوشیزگان را قبل از اینکه بتوانند طلسم را در تاریکی دائمی زندانی کنند، سلاخی می‌کنند.

وارنا تماشا می‌کند که گدرن طلسم را می‌دزدد و کشیش‌های بازمانده را قبل از فرار در خزانه‌ای که آن را در خود داشت زندانی می‌کرد، اما به‌شدت مجروح می‌شود. او توسط کالیدور، ارباب هیرکانیا، کشف می شود که برای یافتن سونجا و بازگرداندن او به وارنا می رود. قبل از مرگ، وارنا به سونجا می‌گوید که طلسم را پیدا کند و قبل از اینکه دنیا را با طوفان و زلزله ویران کند، آن را به تاریکی بفرستد. کالیدور از او می خواهد که او را همراهی کند، اما او این پیشنهاد را رد می کند. پس از مشاهده طلسم در حال استفاده، سونجا به پادشاهی اکنون ویران شده هابلاک می رسد. او با شاهزاده تارن جوان و سر خوک و خدمتکار/بادیگاردش فالکون ملاقات می کند که می گویند وقتی تارن حاضر به تسلیم نشد، گدرن از طلسم برای نابودی کامل هابلاک استفاده کرد. تارن که خواستار انتقام می شود، اعلام می کند که گدرن را له می کند و سونجا را دعوت می کند تا برای او به عنوان آشپز کار کند. قبل از اینکه به او بگویند گدرن در برکوبانی، سرزمین شب دائمی، مستقر است، مؤدبانه آن را رد می کند.

با رسیدن به دروازه کوه، سونجا پس از اینکه لرد برایتاگ از عبور او به دلیل پرداخت نکردن “ادای احترامی” به او امتناع کرد، با او مبارزه می کند. وقتی او او را می کشد و کلیدش را می گیرد، نیروهایش او را محاصره می کنند. کالیدور، که مخفیانه او را تعقیب کرده است، به عقب آنها حمله می کند و به سونجا اجازه می دهد تا فرار کند. سونجا دوباره با تارن روبرو می شود و توسط راهزنان شکنجه می شود. او تارن را آزاد می کند و راهزنان را با فالکون می کشد. آن‌ها تصمیم می‌گیرند با هم بمانند و به سمت برکوبانه سفر کنند و تارن از توصیه‌های سونجا استفاده می‌کند و از برخی رفتارهای خوب در تمرین شمشیر استفاده می‌کند. جادوگر Gedren از یک ظرف جادویی بزرگ برای نشان دادن مهمانی نزدیک استفاده می کند. گدرن سونجا را می شناسد و دستور می دهد که او را سالم به قلعه ببرند. او با استفاده از طلسم برای ایجاد طوفان، گروه سونجا را مجبور می کند تا در غاری پرآب در ایکتیان پناه بگیرند، جایی که “ماشین کشتار” گدران بر روی آنها آزاد می شود. کالیدور ظاهر می شود و به سونجا کمک می کند تا جانور مکانیکی را کور کند تا بتوانند فرار کنند.

زیرنویس فیلم Red Sonja 1985 - بلو سابتایتل

زیرنویس Red Sonja 1985 سونجا شرکت کالیدور را پس از اینکه متوجه شد از نسل اربابانی است که طلسم را به معبد کشیش سپردند، می پذیرد. او با او معاشقه می کند، بنابراین او به او هشدار می دهد که “هیچ مردی نمی تواند او را داشته باشد” مگر اینکه بتواند او را در مبارزه با شمشیر شکست دهد. کالیدور او را به چالش می‌کشد و با وجود اینکه تارن تلاش می‌کند کالیدور را به هم بزند تا دوئل به نفع سونجا شود، به تساوی می‌جنگند. مهمانی به قلعه برکوبانی می رسد و برای محافظت از تارن، او را متقاعد می کنند که پشت سر بماند و از ورودی جلویی محافظت کند. ایکول که متوجه می‌شود گدرن دیوانه است وقتی درخواست‌های او را برای توقف استفاده از یادگار ناپایدار رد می‌کند، قصد دارد با کیسه‌های طلای هابلاک از قلعه فرار کند. سونجا در اتاق شورای خود با گدرن روبرو می شود در حالی که کالیدور و فالکون با نگهبانان او در سالن غذاخوری قلعه برخورد می کنند. ایکول توسط تارن در ورودی متوقف می شود و توسط در له می شود.

گدرن با غلبه بر سونجا، به اتاق روشنایی که طلسم در آن نگهداری می شود، می گریزد. طلیسمان که اکنون غیرقابل کنترل است، باعث می‌شود که کف باز شود و شکافی از گدازه مذاب در زیر قلعه نمایان شود. دوئل سونجا و گدرن در چمبر. سونجا با شمشیر خود گدرن را می دود و فرمانروای شیطانی را به درون گدازه های زیر می فرستد. سونجا طلسم را به دنبال خود می اندازد و آن را از بین می برد و یک واکنش زنجیره ای آغاز می کند که قلعه برکوبانی را از هم می پاشد. قهرمانان موفق به فرار می شوند زیرا آتشفشان در حال افزایش قلعه را می بلعد. سونجا و کالیدور بعد از اینکه کالیدور در مبارزه با شمشیر در برابر او پیروز شد، می بوسند در حالی که تارن و فالکون برای بازسازی آن به هابلاک برمی گردند.

زیرنویس Red Sonja 1985 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم سونجا قرمز ۱۹۸۵ یک اقتباس سینمایی از Red Sonja اولین بار در سال ۱۹۸۳ با کارگردانی رالف باکشی اعلام شد. تولید یک سال به عقب رانده شد و باکشی با ریچارد فلیشر جایگزین شد، که او همچنین کارگردانی اقتباس قبلی رابرت ای. هاوارد با حضور آرنولد شوارتزنگر کانن ویرانگر را بر عهده داشت.

در فیلم Conan the Barbarian، سندال برگمن نقش والریا، یک دزد و عشق زندگی کونان را بازی کرد. نقش رد سونجا به برگمان پیشنهاد شد، اما آن را رد کرد و به جای آن نقش ملکه گدرن شرور را انتخاب کرد. دی لورنتیس با لورن لاندون هنرپیشه ملاقات کرد و قرار بود نقش رد سونجا را به او پیشنهاد دهد تا اینکه متوجه شد او در فیلم قبلی به نام هوندرا حضور دارد. از ترس شباهت بیش از حد، دی لورنتیس تصمیم گرفت که نقش را به او ندهد. در اپیزودی در سال ۲۰۱۵ از سریال زنان خانه‌دار واقعی بورلی هیلز، ایلین دیویدسون، بازیگر سریال‌های تلویزیونی فاش کرد که برای این نقش تست بازیگری داده است و در واقع نایب قهرمان بریژیت نیلسن شده است. تقریباً یک سال طول کشید تا دی لورنتیس یک هنرپیشه «آمازونیایی» را برای بازی در نقش شخصیت اصلی پیدا کند. هشت هفته قبل از تولید برنامه ریزی شده، او هنوز در حال نگاه بود که بریژیت نیلسن را روی جلد یک مجله مد دید. این زن ۲۱ ساله اهل هلسینگور دانمارک، در میلان برای شغل مدلینگ، به زودی خود را در هواپیمای عازم رم و یک تست صفحه نمایش موفق یافت.

جورج مک‌دونالد فریزر، که اخیراً بیست هزار لیگ زیر دریا را برای دی لورنتیس اقتباس کرده بود، برای کار بر روی فیلمنامه در طول فیلمبرداری استخدام شد.

چندین صحنه در ایتالیا، اطراف توده گرن ساسو (Celano، Campo Felice و Campo Imperatore) و در استودیوهای رم فیلمبرداری شد.

زیرنویس فیلم سونجا قرمز 1985

زیرنویس سونجا قرمز ۱۹۸۵ این فیلم به طور کلی نقدهای منفی از منتقدان دریافت کرد. Rotten Tomatoes بر اساس ۲۸ نقد، امتیاز ۲۱% را به فیلم داده است، با اجماع منتقدان سایت، “کسل کننده، کارگردانی ضعیف، و بد نویسندگی، Red Sonja یک نتیجه الهام نشده از سه گانه وحشیانه شوارتزنگر است.” On Metacritic the این فیلم بر اساس نقدهای ۶ منتقد، امتیاز ۳۵% دارد که نشان دهنده “بررسی های عموماً نامطلوب” است.

شوارتزنگر اظهار داشت: “این بدترین فیلمی است که تا به حال ساخته ام.” او به شوخی گفت: “حالا به بچه‌هایم می‌گویم که اگر از خط خارج شوند، مجبور می‌شوند ده بار پشت سر هم رد سونجا را تماشا کنند. حتماً کار می‌کند، زیرا من هرگز با هیچ‌کدام از آنها مشکل زیادی نداشته‌ام.

جان گرانت، نویسنده مدخل فیلم در دایره المعارف فانتزی (۱۹۹۷)، به رد سونجا نقد منفی داد و گفت: «از نظر اخلاقی مشکوک است (لزبین بودن گدرن به عنوان یکی از ویژگی های شیطانی او به تصویر کشیده شده است) و بدتر از آن چیزی است که کلمات می توانند توضیح دهند، قرمز. سونجا مایه شرمساری بزرگ است».

لئونارد مالتین، تاریخدان سینما، از ۴ ستاره ممکن، ۱.۵ ستاره به فیلم داد. او در ادامه به این تصویر اشاره کرد: “بسیار احمقانه… اگرچه ممکن است بینندگان نوجوان را سرگرم کند، اما بیشتر سرگرمی بزرگسالان در تصمیم گیری است که چه کسی عملکرد بدتری ارائه می دهد – بریژیت نیلسن یا ساندال برگمن. موسیقی انیو موریکونه بسیار زیاد است. بهتر از آن چیزی که شایسته فیلمی مانند این است، لباس‌ها و دکورهای دانیلو دوناتی.»

جو کین، “شبح فیلم ها” نقدی بدتر به فیلم داد: ۱ از ۴ ستاره. به گفته او، «در حالی که کونان بربر شمشیر و جادوگر بود، این خرخر و ناله است: بازیگران غرغر می‌کنند، در حالی که تماشاگران ناله می‌کنند… در میان تاسپیانیسم چوبی، تسکین‌های کمدی اضافی و داستان‌سرایی بی‌هدف، بهترین داستان آرنولد شوارتزنگر است. شاهکار چشمگیر این است که علیرغم پرداخت بالای صفحه، بیش از نیمی از زمان اجرا را خارج از صفحه می‌ماند.»

سیسکل و ایبرت نیز نقدهای منفی به فیلم دادند. جین سیسکل و راجر ایبرت هر دو موافق بودند که فیلم ضعیف ساخته شده است، با این حال به اندازه کافی دارای طنز کمپینگی بود که ممکن است به عنوان یک جعل در نظر گرفته شود. ایبرت به این گفت و گو اشاره کرد که به نظر می رسد بازیگران قبلاً پارودی مجله دیوانه این فیلم را خوانده اند. هر دو منتقد در طول بررسی خود خندیدند، به ویژه زمانی که سیسکل به موقعیت نامناسب مجسمه بودا اشاره کرد.

جوایز این فیلم نامزد سه جایزه تمشک طلایی، بدترین بازیگر زن، بدترین ستاره جدید (نیلسن) و بدترین بازیگر نقش مکمل زن (ساندال برگمن) شد. نیلسن در رده بدترین ستاره جدید، که برای اجرای خود در Rocky IV به اشتراک گذاشته شد، برنده شد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.